Valstybinės žemės sklypų pardavimo ir nuomos aukcionai internete

2015-08-23

Informuojame, kad š.m. birželio – rugpjūčio mėnesiais įvyko 37 valstybės įmonės Valstybės žemės fondo organizuoti valstybinės žemės bei miško sklypų pardavimo ir nuomos aukcionai. Šių aukcionų metu buvo parduota 18 miškų ūkio paskirties žemės sklypų, 12 kitos paskirties žemės sklypų ir išnuomoti 7 kitos paskirties valstybinės žemės sklypai. Už šiuos aukcionus surinkta beveik 1 mln. Eur lėšų.

Didžiausias pradinės kainos ir galutinės aukcione pasiūlytos kainos skirtumas buvo rugpjūčio 19 d. įvykusiame 1,25 ha ploto kitos paskirties valstybinės žemės sklypo, esančio Elektrėnų savivaldybės nuomos aukcione. Šio žemės sklypo pradinis žemės sklypo nuomos mokestis metams buvo nustatytas 449 Eur, o galutinė aukciono laimėtojo pasiūlyta kaina – daugiau kaip 14 tūkst. Eur.

Ne mažiau aktyviai vyko miškų ūkio paskirties valstybinės žemės sklypo, esančio Kupiškio rajono savivaldybėje, pardavimo aukcionas. Aukciono dalyviai apie 5 valandas didino pradinę valstybinės žemės sklypo pardavimo kainą. Šio valstybinės žemės sklypo pradinė kaina buvo daugiau 8 tūkst. Eur, o galutinė aukciono laimėtojo pasiūlyta kaina – daugiau nei 13 tūkst. Eur.

Pažymėtina, jog nuo šių metų pradžios iš viso jau įvyko 107 aukcionai, už kuriuos surinkta daugiau kaip 1,7 mln. Eur lėšų.

Informuojame, jog šiuo metu internetinėje svetainėje aukcionai.vzf.lt yra paskelbti net 155 valstybinės žemės bei miško sklypų pardavimo bei nuomos aukcionai (89 kitos paskirties žemės sklypų pardavimo, 44 miškų ūkio paskirties žemės sklypų pardavimo ir 22 kitos paskirties žemės sklypų nuomos aukcionai).

Valstybės įmonė Valstybės žemės fondas maloniai kviečia visus susidomėjusius užsiregistruoti interneto svetainėje aukcionai.vzf.lt ir aktyviai dalyvauti valstybinės žemės sklypų bei miško sklypų pardavimo bei nuomos aukcionuose.

Visą informaciją apie dalyvavimą aukcione galite rasti interneto svetainėje aukcionai.vzf.lt skiltyje „Taisyklės“, o į iškilusius klausimus visuomet pasirengęs atsakyti aukciono administratorius.