Skaidrumo akademija

2022-12-27

Lietuvos Respublikos Prezidentūroje vyko Skaidrumo šventė, kurios metu buvo minimos iniciatyvos „Skaidrumo akademija“ 2-osios įkūrimo metinės ir paskelbti mokinių konkurso „Skaidrumą kuriame kartu“ nugalėtojai. Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Žydrūnas Bartkus bei iniciatyvos „Skaidrumo akademija“ mentoriai, dalyviai, moksleivių konkurso nugalėtojai ir švietimo bendruomenės atstovai.

Renginyje buvo įteikti „Skaidrumo akademijos“ baigimo sertifikatai dalyviams, kurie sustiprino savo antikorupcinę aplinką ir jau baigė „Skaidrumo akademiją“: Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijai, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai, VĮ „Turto bankas“, VĮ Valstybės žemės fondui, Švietimo mainų paramos fondui, UAB „Šilutės polderiai“, UAB „Pieno tyrimai“ ir AB „Klaipėdos nafta“.

„Skaidrumo akademija“ – tai gerosios antikorupcinės praktikos mainų vieta, kur didžiausią patirtį sukaupę ir aukščiausią kompetenciją turintys skaidrumo standartų ekspertai dalijasi patirtimi ir patarimais, kaip organizacijoje kurti korupcijai atsparią aplinką. Skaidrumo akademijos gerųjų patirčių mainus inicijuoja Lietuvos Respublikos Prezidentas, iniciatyvos organizatorius – STT. „Skaidrumo akademijos“ iniciatyvos pradžia – 2020 m. gruodžio 9 d. Šiuo metu „Skaidrumo akademija“ jungia 54 dalyvius ir 38 mentorius. Šiais metais „Skaidrumo akademiją“ jau baigė 11 dalyvių.